«Дитячі» мюслі для найменших

«Дитячі» мюслі для найменших

organika-dla-deteyНа зміну кашам в якості першого прикорму для дітей приходять органічні збалансовані мюслі.

Не молоком єдиним

За останні роки уявлення про організацію першого прикорму істотно змінилися. Змінились терміни його введення, а меню немовлят стало різноманітніше завдяки продуктам промислового виробництва. В Україні організація вигодовування дітей першого року життя регламентується наказом № 149 МОЗ України «Клінічний протокол спостереження за здоровою дитиною».

Введення прикорму обумовлене особливостями метаболічних процесів організму дитини і ступенем зрілості шлунково-кишкового тракту. Продукти і страви прикорму, одержувані дитиною, стимулюють ферментативну і секреторну діяльність травного тракту, моторну функцію кишечника, розвиток жувального апарату і формування харчових смакових звичок.
З введенням в раціон нових для дитини продуктів починає змінюватися склад мікрофлори кишечника, в якій знижується рівень біфідобактерій і збільшується частка аеробної флори.

Baby eating

Згідно з концепцією Всесвітньої організації охорони здоров’я (2002 г.), дітям, які перебувають виключно на грудному вигодовуванні, рекомендується вводити прикорм не пізніше шостого місяця життя.

При неповноцінному харчуванні матері або проблемах стану здоров’я дитини (недостатня маса тіла, залізодефіцитні стани, функціональні порушення кишечника і інші) прикорм вводиться раніше. В якості першого прикорму багато сучасних мам віддають перевагу продуктам промислового виробництва, які готуються відповідно до спеціально розроблених санітарно-епідеміологічних вимог, стандартів безпеки і обов’язковим контролем якості. Виробництво такої продукції відповідає вимогам міжнародних стандартів, перш за все Codex Alimentarius Commisionof FAO / WHO і директивам Європейського союзу. Очолюють великий асортимент таких продуктів дитячого харчування каші.

Вітамінні каші

В якості першого прикорму для шестимісячної дитини ідеально підходять однокомпонентні каші. Каші з інших круп і змішані вводяться після того, як малюк спробував кожну з цих круп окремо – після восьми-дев’яти місяців.

Мюслі як суха розчинна суміш

З широкого асортименту зернового прикорму мами найчастіше вибирають розчинні каші і їх альтернативу – мюслі. Мюслі являють собою комбінований препарат, до складу якого включені цільнозернові пластівці злакових. Спочатку вони були розроблені на основі вівсяних пластівців з додаванням подрібнених зерен пшениці, ячменю, рису та жита. В основі їх приготування лежить теорія сироїдіння, згідно з якою необроблена термічно їжа має більшу харчову цінність. Відомо, що незбиране зерно злаків містить найбільшу кількість вітамінів групи В і мікроелементів. Ще кориснішими мюслі роблять різні добавки з фруктів і горіхів: вони покращують смак, забезпечують насичення каші пектином, рослинними пігментами і мінеральними речовинами. Доповнюючи один одного, різні компоненти мюслі створюють комплексний продукт, що містить збалансовану кількість вітамінів і мінеральних речовин. Мюслі мають відносно велику кількість білка (10-13%), що відповідає збалансованому раціону харчування дитини.

Мюслі в звичному багатьом вигляді з розплющеними зернами, горіхами і шматочками фруктів дітям до трьох років давати не рекомендується, оскільки вони ще важкі для перетравлення шлунком малюка, а зовсім маленьким навіть можуть травмувати слизову порожнини рота.

prikorm-rebenokТому для дітей з шести місяців виробляють спеціальні дитячі мюслі. Вони являють собою суху розчинну суміш, в основу якої входять злаки, в тому числі цільнозернові (від 75% до 100%) і фрукти. Спеціальні дитячі мюслі дозволяють дитині навчитися жувати їжу і таким чином стимулюють ріст зубів. Завдяки наявності цільнозернових компонентів, введення в раціон дитини мюслі в ранньому віці допомагають оптимізувати мікробіоценоз кишечника і попередити появу запорів. Не менш важливо і те, що мюслі дають відчуття тривалого насичення, забезпечуючи спокійний сон, а значить прекрасно підходять для вечірнього годування.

Апетитна органіка

Введення в дитячий раціон мюслі дозволяє урізноманітнити меню дитини першого року життя, збалансувати його харчування, пробудити інтерес до самостійного поглинання їжі і створити позитивне ставлення до їжі в цілому. За оцінками експертів, порушення харчування і відмова від їжі зустрічаються у 25-35% дітей раннього віку, а показник виборчого апетиту досягає 60%. Ставлення до їжі формується в міру того, як дитина переходить від грудного годування до харчування із загального столу. Набута особливість харчової поведінки зберігається протягом усього дитячого віку. У різних дослідженнях у дітей з виборчим апетитом було встановлено знижене споживання практично всіх макро- і мікронутрієнтів. Хронічний дефіцит нутрієнтів у дітей з виборчим апетитом може стати причиною відставання у фізичному розвитку і порушення когнітивних функцій.

Українському споживачеві пропонуються спеціалізовані дитячі мюслі з фруктами, які виробляються відповідно до європейських біоорганічних стандартів, ( «Яблуко – Банан», «Яблуко – Груша»). Дітям старше дев’яти місяців припадуть до смаку органічні мюслі, що містять муку з цільного зерна пшениці, жита і ячменю, бананове пюре, яблука, вівсяні пластівці з цільного зерна, пластівці з груш і яблук. Для дітей з дванадцяти місяців розроблена формула мюслі з ягодами, що має у складі додатково 2% полуниці і 0,75% малини. Всі складові органічні, тобто виробляються без використання добрив і пестицидів. Органічні продукти, трохи дорожче звичайних, але при цьому вони забезпечують підвищене надходження з їжею біоактивних складових компонентів, що значно знижує ризик навантаження хімікатами, харчовими добавками і генетично зміненими речовинами. У них більший вміст вітамінів, мінеральних речовин і незамінних амінокислот, високий вміст сухої маси і менша кількість води, що обумовлює кращі смакові і ароматичні якості.

Мюслі: з особистого досвіду першого прикорму

Надія Гуменюк 33 роки, Київ

‒ Після весілля ми з чоловіком не поспішали з народженням дитини. Спочатку хотілося облаштувати житло, створити гідні умови для нового члена сім’ї, а потім ми захопилися реалізацією амбіцій і побудовою кар’єри. Але в один сонячний ранок дві червоні смужки на тесті для вагітності похитнули звичні життєві засади і змінили пріоритети. Син народився в термін. На той час я встигла осилити весь список літератури, рекомендованої молодим батькам, і з пристрастю опитати всіх знайомих про технології вирощування здорових, рум’янощоких немовлят. Налагодивши грудне вигодовування, ми зайнялися динамічною гімнастикою і плаванням. Як за розкладом, в шість місяців син почав сидіти і порадував нас білястою смужкою першого зуба. Бабуся рішуче сказала: «Час!», І відправилася в магазин за кефіром для першого прикорму онука.

Мені теж не терпілося урізноманітнити меню малюка дорослою їжею, але у мене були інші міркування. Від батьків, з якими ми разом освоювали ази грудничкового плавання, я дізналася про спеціальні мюслі для дітей першого року життя. Ідея здалася дивною: які мюслі для беззубого рота? Але виявилося, що мюслі для дітей виглядають як подрібнена суміш злаків, горіхів і фруктів. Звичайно, у мене завбачливо була припасена заповітна коробочка Baby Muesli з фруктами «Яблуко – банан» виробництва Bio-familia AG. Так що в той же день ми ощасливили бабусю видом задоволеного немовляти, котрий смакує першу ложку мюслі в своєму житті.

Введення прикорму пройшло за всіма правилами. Юний гурман продовжував радувати всіх нас своїми досягненнями, а бабусю – регулярним стільцем.. У дев’ять місяців у його раціоні з’явилися мюслі Swiss Baby «Яблуко-груша», а замість іменинного торта на своєму першому однорічному ювілеї син спробував мюслі Swiss Baby зі смаком ягід. Після свята мені довелося вийти на роботу, і я зрозуміла ще одна перевага мюслі: вони легко готуються і зручно діляться на порції залежно від потреб дитини. Зазвичай я беру чотири столові ложки суміші, кладу в глибоку тарілку і заливаю їх 80 мл теплої води або молока. Розмішую і даю постояти пару хвилин, за які встигаю зловити втікаючого малюка, умити і посадити в стілець для годування. Органічні мюслі одночасно і поживні, і приємні на смак. Але найголовніше – я впевнена в тому, що даю своєму синові найкраще, і він схвалює мій вибір прекрасним апетитом і хорошим настроєм.

Bio-familia виробляє органічні мюслі і зміцнює сімейні цінності

Мюслі «винайшли» в Швейцарії більше ста років тому.
Тут же продовжують створювати нові поліпшені варіанти цього популярного продукту.

oorganicheskaya-eda-musli

Розповідають, що, прогулюючись в Альпах, швейцарський лікар Максиміліан Бірхер-Беннер зустрів пастуха, який поділився з ним своєю їжею – кашею з перемеленої пшениці, меду, молока, ягід чорниці і суниці. Рецепт цієї каші старому передав ще його дід. Пастух розповів, що, харчуючись нею двічі на день, за своє сімдесятирічне життя не мав проблем зі здоров’ям. Доктор запропонував кашу, приготовану за рецептом пастуха, пацієнтам госпіталю. І «гірське» блюдо допомогло відновити здорове травлення багатьом з них.
Це було в далекому 1900 році.

Кашу, яка представляє собою суміш з сирих або запечених злаків, сухофруктів, горіхів, висівок, паростків пшениці, меду і спецій, прийнято тепер називати мюслі. Термін походить від німецького іменника mus – пюре. Починаючи з 1960-х років, з ростом інтересу до здорового харчування і дієт з низьким вмістом жирів, популярність мюслі в західних країнах зросла.

Мюслі відрізняються за термінами зберігання, термічній обробці і наявності консервантів. Натуральні мюслі складаються з природних харчових інгредієнтів. Сирі мюслі не проходять термічну обробку і містять механічно оброблені вівсяні пластівці, насіння, горіхи і сухофрукти. Для виготовлення запечених мюслі злакові змішують з натуральними соками, медом і запікають при низьких температурах. Запечені мюслі називаються гранола або кранч.

Органічні мюслі, сировина для яких вирощена без пестицидів і відповідає всім світовим стандартам, для такого роду продуктів харчування виробляє сімейна компанія Bio-familia AG, заснована в 1954 році в самому серці Швейцарії. Гордістю компанії стало адаптоване до різних дитячих вікових груп дитяче харчування Familia Swiss Baby. Мюслі рекомендується вживати дітям від шести місяців в якості першого прикорму, а далі – аж до шкільного віку – в якості поживного сніданку, збалансованого перекусу або легкої вечері для спокійного сну. Мюслі не потребують варіння, тому всі корисні речовини в них зберігаються в незмінному вигляді.
Вони не містять цукру, молочних інгредієнтів, штучних консервантів, ароматизаторів, барвників та інших хімічних добавок, що відлякують свідомих споживачів. Батьки стали робити вибір на користь органічних мюслі, тому що Familia Swiss Baby зберігають в собі максимум вітамінів і мінералів, необхідних для росту і розвитку малюка.

Оцініть статтю

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...